Üyelik Sözleşmesi

1-Bu sözleşme, SLIMBOX telefon danışmanlığı hattı üzerinden telefonla veya SLIMBOX’a ait  www.SLIMBOX.com.tr  internet sitesinden elektronik ortamda gıda ürünleri satın alan ve bu sözleşmenin alıcı kısmını kimlik bilgilerini beyan ederek dolduran kişi (bundan böyle ALICI olarak anılacaktır) ile ‘‘Şirinyalı Mahallesi, İsmet Gökşen Caddesi, Levent Apartmanı, 81 / 8 Kat:3, Daire: 8’’adresinde bulunan satıcı SLIMBOX Adrese Teslim Diyet (bundan böyle SLIMBOX olarak anılacaktır) arasındaki alışverişe ilişkin olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik hükümleri kapsamında yapılan ürün satışı ve teslimi koşulları ile tarafların hak ve yükümlülüklerini saptanmaktadır.

2- Alıcı, SLIMBOX’ın isim, unvan, açık adres, telefon ve varsa diğer erişim bilgileri, internet sitesinde yayınlanan yemek paketlerinin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimat koşulları, sözleşmenin süresi ve satışa konu paket ile ilgili tüm ön bilgiler konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına veya telefonla iletişime uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri kayıt altına alınan telefon görüşmesinde veya elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini kabul ve beyan eder. SLIMBOX’ın , www.slimbox.com.tr sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

3- Alıcı siparişlerini SLIMBOX telefon danışmanlığı hattı üzerinden 0242 317 10 40 telefonla,SLIMBOX ofiste veya www.SLIMBOX.com.tr web sitesine kayıt yaparak elektronik ortamda gerçekleştirir. Sözleşme tarihi, Alıcı’nın sipariş verdiği tarihtir. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve seçilen ürün paketinin teslimatına başlanması için Alıcı’nın sipariş ettiği paket bedelini tam olarak ödemiş olması şarttır. Sözleşme, SLIMBOX’ın sözleşmeye konu son günlük öğünü sözleşme koşullarında teslimi ile kendiliğinden sona erer.

4- SLIMBOX, kilo vermek veya sağlıklı beslenerek formunu korumak isteyenlere ürün paketini; beslenme planları doğrultusunda hazırladığı standart gıda paketlerini müşterilerinin adreslerine teslim ederek ölçülmüş kalori değerleri olan ürünleri tüketmelerine ve böylece kilo vermelerine veya formlarını korumalarına yardımcı olmaktadır. Bu ürünlerin alıcı tarafından alınması alıcının salt bu ürünleri satın alarak kilo vereceği garantisini vermez. Alıcı bu ürünleri tüketirken özel sağlık durumunu gözeterek gerekli olan doktor ve diyetisyen kontrolünde kendisine program üretmelidir.

5- SLIMBOX günlük kalori, karbonhidrat, protein ve yağ dağılımları Alıcı tarafından, Alıcı’nın belirlediği hedef (kilo vermek, sağlıklı beslenmek) doğrultusunda seçilen beslenme planı ve kalori paketine göre hesaplanmış günlük mönüler oluşturarak Alıcı’nın adresine günlük paketler halinde teslim edecektir. Ürünlerin kalori değerleri, +/- 100 kaloriyi geçmemek üzere değişiklik gösterebilir.

6- Alıcı, siparişinin oluşturulmasında telefonla veya elektronik ortamda hedefleri, beslenme tercihleri, boy, kilo, yaş gibi özellikleri hakkında SLIMBOX’a bilgiler verir ve önerilerini alır; ancak hangi standart SLIMBOX paketi siparişinde bulunacağına ve hangi öğünleri tercih ettiğine diyetisyen önerisi doğrultusunda Alıcı karar verir.

7- Besin kalori değerleri SLIMBOX diyetisyeni ve gıda mühendisi tarafından organize edilen SLIMBOX mönüleri hastalık, alerji gibi kişisel sağlık sorunları göz önünde bulundurulmadan hazırlandığından, Alıcı’nın bu gibi durumlarda sipariş vermeden önce doktoruna danışması gerekir. SLIMBOX, Alıcı’nın hastalık veya gıda alerjisi gibi nedenlerle karşılaşılabileceği sağlık problemlerinden ve belirlediği hedefe ulaşamamasından sorumlu değildir. SLIMBOX alıcıya kalori değerleri ölçülmüş gıdaları üretip göndermekle mükelleftir. SLIMBOX’nın bunun dışında alıcı ve üçüncü kişilere karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Alıcı sağlık kontrollerini yaptırıp uzman hekimlere danışarak hekim onayı ile SLIMBOX’tan kalorileri ölçülmüş ürün aldığını peşinen taahhüt eder. Alıcı’nın yaş ve kilo durumu ile ilgili bu ürünleri kullanmasından doğabilecek tüm sorunlarda alıcı sorumludur. Alıcı kilo ve yaşından, özel sağlık durumundan kaynaklanan hallerden ötürü diyet programı yapmasının uygun olmadığı hallerde SLIMBOX’tan ürün almış ise bu durumda Alıcının tüm şikayetlerinden Alıcı sorumludur. SLIMBOX’ın alıcı veya üçüncü kişilere karşı sorumluluğu olamaz. Alıcı doktor ve diyetisyen onayı ile kendisine uygun ürün paketini kullandığını SLIMBOX ‘a gayri kabili rücu ile beyan ve taahhüt eder.

8- Alıcı bu sözleşmedeki tüm maddeleri gayri kabili rücu ile okuyup kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

9- Alıcı, SLIMBOX diyetisyeninin günlük mönülerinin organize edilmesinde yol göstericilik yaptığını, SLIMBOX diyetisyeni ile web sitesi üzerinden, e-mail yoluyla veya telefonla yaptığı görüşmelerin özel sağlık sorunlarının göz önünde bulundurulmadığı genel tavsiyeler mahiyetinde olduğunu, özel sağlık sorunlarının bulunması durumunda bu görüşmelerle yetinmeyip diyetisyeni veya doktoruna danışması gerektiğini bildiğini beyan eder.

10- Ürün bedeli, Alıcı’nın seçtiği beslenme planına, kalori paketine, öğün alternatifine ve satın alınan öğün gün sayısına göre sözleşme tarihinde SLIMBOX’ın www. SLIMBOX.com.tr internet sitesinde ilan edilen SLIMBOX telefon hattı üzerinden bildirilen bedeldir.

11- SLIMBOX ürün fiyatlarını her zaman değiştirme hakkına sahiptir. Alıcının sözleşmenin sona ermesinden sonra yeniden siparişte bulunması halinde güncel tarife geçerli olacaktır. Bedel, sadece günlük paketlerdeki gıda ürünleri ve bunların teslimi içindir. Ödemeler nakit,kredi kartı veya havale yolu ile yapılır.

12- SLIMBOX paketleri Antalya İli sınırları dâhilinde; SLIMBOX’ın kabul edeceği bölgelere, www. SLIMBOX.com.tr web internet sitesinde yayınlanmakta olan belirli ilçelerde Alıcı tarafından bildirilen adrese teslim edilir. Ürün teslimine, ürün bedellerinin tam olarak ödemesini takip eden 2-3 iş gününden sonra başlanır. SLIMBOX sipariş yoğunluğu veya göreceği lüzum üzerine sipariş alımlarını durdurabilir yada sipariş talebini kabul etmeyebilir. Dilediği alıcılarla göreceği lüzum üzerine

13- SLIMBOX, yapılan tüm düzenlemeleri ve sipariş işlemi bilgilerini Alıcı’ya e-posta yolu ile iletecektir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı, SLIMBOX’ın sistemde yapılan düzenlemeler ve sipariş bilgileriyle ilgi olarak e-posta yoluyla yapacağı bildirimleri kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmekle sorumludur.

14- Teslimatlar, Konyaaltı Bölgesine 13,30- 15,30 ; Dedeman & Lara Bölgesine 16,00 -18,30 aralığında ,günde bir defa olacak şekilde, 1 Ocak, pazar günleri, resmi tatil ve bayram günleri haricinde yılın diğer tüm günlerinde gerçekleştirilir.SLIMBOX, teslimat saatlerinde değişiklik hakkında sahiptir. SLIMBOX, 2 iş günü öncesinden müşterilerine haber vermek koşuluyla üretim birimlerinin bakımı gibi zorunlu nedenlerle bazı günlerde servis vermeme hakkına sahiptir. Yoğun kar,yağmur yağışı gibi mevsimsel koşulların ulaşımı aksatması halinde de SLIMBOX’ın teslimatı bu durumun ortadan kalkması tarihine kadar ertelemeye hakkı bulunmaktadır. Alıcı, bu gibi nedenlerle herhangi bir talepte ve şikâyette bulunmayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

15-  Alıcının belirttiği teslimat adresinde ürünü teslim alan üçüncü kişinin ürünü alması alıcının ürünü teslim aldığı anlamına gelir. Bu tip teslimatlarda alıcı ürünü teslim almadığını SLIMBOX’a karşı iddia edemez.

16- Kurye, Alıcı’nın belirlediği zaman diliminde ve adreste Alıcı’ya veya Alıcı’nın paketi teslim almaya yetkili kıldığı kişiye ulaşamazsa, paketi daire kapısına asacak/bırakacaktır. Alıcı, bu gibi durumlarda paketi almış kabul edileceğini ve SLIMBOX’tan bundan ötürü hiç bir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

17- Alıcı, teslimat adresindeki değişikliği teslimat günü en geç saat 12.00 ye kadar SLIMBOX’a bildirmekle yükümlüdür. 18- Trafik kazası veya trafikteki aşırı yoğunluklar gibi elde olmayan nedenlerle paketin tesliminde gecikme olması halinde; gecikmenin 2 saati aşması durumunda SLIMBOX tek taraflı olarak o günkü ürünün teslimatını en geç 6 ay içerisinde dilediği bir günde kullanılmak üzere erteleyebilir.

19- Teslimat ve fatura adreslerinin farklı olması halinde Alıcı bu durumu SLIMBOX’a siparişi sırasında bildirmek durumundadır.

20- Paketlerde ürün eksiği olması, paketin ezik veya ambalajların açık olması gibi herhangi bir sorunla karşılaşması halinde Alıcı, kuryeye mutlaka bu konuda bilgi vermelidir. Paketin tesliminden sonra fark edilebilen sorunlar, Alıcı tarafından aynı gün içinde en geç saat teslimattan 1 saat sonra SLIMBOX’ın Hizmet Hattına bildirmeli ve ertesi gün gelen kurye ile sorunlu ürünü SLIMBOX mutfağına geri yollamalıdır. Bu gibi durumlarda yapılacak incelemede üründeki sorunun SLIMBOX’tan kaynaklandığının tespiti halinde Alıcı, günlük paket hakkını 6 ay içerisinde dilediği herhangi bir günde kullanılmak üzere erteleyebilir.

21- SLIMBOX ürünleri sağlıklı ve özel sağlık koşullarında, koruyucu katkı maddeleri kullanılmadan günlük taze gıdalar kullanılarak hazırlanıp bakteri oluşumunu minimuma indirmek amacı ile soğutularak paketlenir. Soğuk zincir ile teslim edilen SLIMBOX yemeklerinin teslimattan sonra soğuk zincirini korumak Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı ürün öğünlerini buzdolabında muhafaza etmek, talimatlarına uygun olarak ısıtmak ve teslim aldığı gün veya ertesi gün tüketmek durumundadır. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek sorunlardan SLIMBOX sorumlu değildir.

22- Gıda maddelerinin düzenli teslimatlar çerçevesinde Alıcı’nın konut veya işyerine götürülerek teslimine ilişkin olan bu sözleşmeden cayılması, hukuki düzenlemeler gereğince mümkün değildir.

23- Ancak SLIMBOX, Alıcı’nın satın aldığı paketin kullanımını erteleme talebine, en az 3 işgünü öncesinden haber vermesi ve en geç iş bu sözleşmenin olağan sona erme süresini takip eden 6 ay içinde kullanması şartıyla onay verebilir. Kullanımı SLIMBOX’ın onayıyla ertelenen paketlere devam edilebilmesi için Alıcı’nın talebini 3 iş günü öncesinden en geç saat 12:00’a kadar SLIMBOX’ya bildirerek onay alması zorunludur.

24- Alıcı, en az 3 iş günü öncesinde saat 12:00’a kadar bildirmesi halinde, SLIMBOX teslimat sınırları dâhilinde teslimat adresinde ve/veya teslim saatinde değişik yapabilir. Alıcı, en az 3 iş günü öncesinden saat 12.00’a kadar yazılı olarak bildirerek satın aldığı paketin bakiyesini SLIMBOX dağıtım ağı kapsamında başkalarına devredebilir.

25- Alıcı bu gibi taleplerini, SLIMBOX Müşteri Hizmet Hattından telefon ile ya da www. SLIMBOX.com.tr web sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak suretiyle elektronik ortamda yapacak ve onay alacaktır.

26- Alıcı, e-posta yolu ile ilettiği taleplerine 30 dk. içerisinde yanıt almaması halinde, e-postanın teknik bir aksaklıktan dolayı SLIMBOX’a ulaşmamış olması ihtimalinden ötürü, talebini SLIMBOX’ın Hizmet Hattından Müşteri Temsilcisine iletmelidir. SLIMBOX teknik sebeplerle eline ulaşmayan Alıcı taleplerinin karşılanmasından sorumlu değildir.

27- Alıcı, ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi haklı nedeni olmaksızın tek yanlı olarak feshetmesi halinde SLIMBOX’tan hiç bir talepte bulunmayacağını, teslim almaktan vazgeçtiği/imtina ettiği veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshettiği için teslim edilmeyen ürün bedellerinin kısmen dahi olsa iadesini istemeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

28- SLIMBOX, sözleşme şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu gibi bir durumda, değişikliklerin tümü web sitesinde yayınlanacak ve değişikliklerden sonra yapılacak sipariş ve alımlar bakımından geçerli olacaktır.

29- SLIMBOX, iş bu sözleşme kapsamında Alıcı hakkında edindiği hiç bir bilgiyi hiç bir kişi ve kurumla paylaşmayacağını ve iş bu sözleşmeyle üstlendiği edimleri ifa kapsamının dışında kullanmayacağını taahhüt eder. Alıcı’nın ödeme yaparken işlemin yapıldığı bankaya ulaştırılmakta ve provizyon alınmakta kullanılan kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde SLIMBOX tarafından kaydedilmemektedir.

30- Bu sözleşmeden ve uygulanmasından kaynaklanabilecek uyuşmazlıkların halinde SLIMBOX’ın bilgisayar, telefon, ses kaydı gibi manyetik ortamda olanlar dâhil elektronik kayıtları, ticari defter, belge ve kayıtları kesin delil oluşturur. İhtilafların çözümünde parasal sınırlar dâhilinde ANTALYA Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.


SLIMBOX ADRESE TESLIM DIYET.
ALICI:______________________
OKUDUM