info@slimbox.com.tr

0545 901 83 35

İletişim

Franchise

Klinik & Online Diyet

MESAFELİ SATIM/HİZMET SÖZLEŞMESİ

ALPER YILMAZ - SLIMBOX ADRESE TESLİM DİYET YEMEK SERVİSİ

MESAFELİ SATIM/HİZMET SÖZLEŞMESİ


TARAFLAR

 1. İşbu sözleşme, Muratpaşa Mah. 569 Sok.NO:48/A Muratpaşa / Antalya adresinde faaliyet gösteren Alper YILMAZ Slimbox Adrese Teslim Diyet Yemek Servisi 

(bundan sonra sözleşmede Slimbox olarak anılacaktır) ile aşağıda imzası/onayı bulunan alıcı (bundan sonra sözleşmede ALICI olarak anılacaktır) arasında yapılmıştır.


SÖZLEŞMENİN KONUSU

 1.  İşbu sözleşmenin konusu, alıcının, SlimBOX’a ait telefon veya www.slimbox.com.tr internet sitesi üzerinden seçmiş olduğu günlük ve öğünlük gıda ürünlerinin / beslenme paketlerinin (ÜRÜN) satış ve teslimi ve buna ilişkin tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.


SÖZLEŞMENİN BAŞLANGICI, SÜRESİ VE SONA ERMESİ

 1. Alıcı Slimbox’aa ait telefon veya www.slimbox.com.tr internet sitesi üzerinden kayıt yaparak sipariş verebilir. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve seçilen ürün paketinin teslimatına başlanması için alıcının sipariş ettiği paket bedelini tam olarak ödemiş olması şarttır.  Alıcı ödemenin tahsilatından en az 3 iş günü sonrasında aldığı beslenme planı için başlatma talebinde bulunabilmektedir. Bu işlemden sonra sahip olunan paketler 60 gün süresince kullanılabilir olup bu süreden sonra bedel iadesi olmaksızın kullanılamaz. Slimbox kendi takdiri ile yeni siparişleri kabul etmeme hakkına sahiptir.

 2.  Eğer alıcı pakete devam etmek istiyor ise, paket/sözleşme bitiminde Slimbox ile tekrar iletişime geçmeli veya ilk siparişte kendisine yollanan kullanıcı adı ve şifre ile www.slimbox.com üzerinden veya Slimbox’a ait telefondan yeni paket satın alması gerekmektedir.  İşbu sözleşmeye konu son günlük paketin sözleşme koşullarında teslimi ile ya da sözleşmede belirlenmiş son kullanım süresinin bitiminde kullanılamaz hale gelmesi ile bu sözleşme kendiliğinden sona erer.


BESLENME PAKETLERİ AÇIKLAMASI

 1. Slimbox, farklı ihtiyaçlara/taleplere yönelik günlük ve öğünlük gıda ürünlerini (Ürün) planlar, üretir ve müşterilerinin adreslerine teslim eder. Sisteme kaydolduğunuzda bildirdiğiniz bilgilerin doğruluğundan ve seçtiğiniz beslenme biçiminden Slimbox sorumlu değildir.

 1. Slimbox sisteminde www.slimbox.com.tr  web sitesinde belirtilen standart günlük ve öğünlük gıda ürünlerinin üretimi yapılmaktadır. Özel besin tercihlerine uygun yemek üretimi yapma menü içeriğine göre değişiklik gösterme ve Slimbox’ın özel beslenme paketi üretmeme hakkı vardır.

 1. Slimbox ürünleri, kalorisi hesaplanmış 1100 Kalori, 1300 Kalori, 1500 Kalori, 1800 Kalori, 2000 Kalori ve 2100-2500-3000 Kalorilik günlük yemek planlarını, ihtiyaca göre planlanan çeşitli gıda paketlerini ve soğuk sıkım meyve ve sebze sularını içermektedir.

 1. Slimbox Servisi Slim 1300-1500-1800 Kalori Paketleri - Sporcu Beslenme - Ofis Paketler - Detoks Paketleri (Cleanse-Slim) , Aralık Oruç Paketi , Glutensiz Paket,Katı Sıvı Detoks Paketi,Çorba Detoksu,Tanışma Paketi  olmak üzere  farklı besleme paketlerini içermektedir. 

 1. Slim Paketler 1300-1500-1800 Kalori (düşük yağ oranına sahip) ve Sporcu Paket (yüksek protein& düşük karbonhidrat içeren) beslenme planları  "3 ana ve 2 atıştırmalık ara öğün" olmak üzere tüm gün boyunca tüketmeniz gereken toplam 5 öğün yemekten oluşmaktadır. Tercihe göre daha az sayıda öğün içeren günlük paketler de mevcuttur.

 1. Slim Paketler 1300-1500-1800 Kalori (düşük yağ oranına sahip) ve Sporcu Paket beslenme paketlerinde günlük alınması gereken kalori miktarları ve bu kalorinin öğün bazındaki yağ, protein ve karbonhidrat değerleri hesaplanır. Ürünlerin kalori değerleri, yemekler ev usullerine uygun pişirilip -manuel dolum yapıldığından belirlenen miktara göre +/- %10 kaloriyi geçmemek üzere değişiklik gösterebilir.

 1. Ofis Yemek Paketi bir kişilik çeşitli lezzetler içeren bir öğlen öğününü içermektedir. Ofis Yemek Paketlerinin birden fazla öğün içeren çeşitleri de mevcuttur.

 1. Salatalı Detoks paketleri yiyecekler ve cold pressed sebze meyve karışımı Juice’lar ile planlanmıştır. Menü içeriği 3 adet Juice, 1 adet salata, 1 adet atıştırmalık ve 1 adet yoğurttan oluşmaktadır. 

 1. Juice paketlerinde günlük her biri 500 ml miktarında 6, 12 veya 18 adetlik cold pressed sebze ve meyve suları paketleri gönderilmektedir.

 1. Slimbox bir diyetetik hizmeti vermemekte olup yemek üretimi ve gönderiminden sorumludur. Diyetisyenler alıcının günlük menülerini organize etmeye önderlik etmektedir. Diyetisyenlerin e-mail yolu ile alıcının beslenmesi ile ilgili yapmış olduğu tavsiye ve yönlendirmeler özel sağlık problemlerinde dikkate alınmaması gereken genel tavsiyelerdir.

 1. Eğer alıcının herhangi bir hastalık ya da alerjisi var ise veya bu konuda bir endişesi var ise, Alıcı doktoru ile görüşmesi gerektiğini bildiğini kabul ve beyan eder. Bu konuda Slimbox’nın herhangi bir sorumluluğu yoktur.


SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME 

Sözleşme bedeli, ödeme tarihinde, Slimbox tarafından -yemek paketi seçeneklerine ilişkin, www.slimbox.com.tr  internet sitesi üzerinden yayınlanan ya da telefon hattı üzerinden bildirilen bedeldir.

 1. Alıcı ödemelerini kredi kartı, havale veya bazı yemek kartları ile gerçekleştirebilmektedir. Servise kayıt olunduğunda sahip olunan paketin toplam tutarı, en geç paketlerin başlama tarihinden 2 iş günü öncesinde saat 16:30’a kadar tahsil edilir. Bu süre içinde ücret tahsil edilemez ya da eksik tahsil edilirse, Slimbox siparişi iptal etme veya değiştirme hakkına sahiptir.

 1. Slimbox’tan alınan servisin fiyatı seçtiğiniz yemek paketine, istenilen öğün sayısına ve toplu olarak satın alınan gün sayısına göre değişiklik göstermektedir.


TESLİM ŞARTLARI VE TARAFLARIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 1.  Ürün teslimi, sözleşme bedelinin eksiksiz olarak ödenmesini müteakip en erken 3 iş günü sonrasından ya da Alıcı teslim için sonraki bir tarih belirlemişse o tarihten itibaren başlayacaktır.

 2. Slimbox, ürünleri Antalya il sınırları dahilinde belirli ilçelere teslim etmektedir. Servis verilen ilçelerin listesini www.Slimbox.com web adresindeki servis bölgeleri bölümünden veya Slimbox’a ait telefondan bilgi alınmaktadır.

 3. Teslimatlar, ürün çeşitlerine göre Slimbox ve Alıcı tarafından ortaklaşa belirlenen farklı saat (örnek: 12:00-13.30, 15.30-17.00, 18:00-19.00) dilimlerinde günde bir defa olacak şekilde yapılır. Teslimatlar 1 Ocak, pazar günleri, resmi tatil ve bayram günleri haricinde yılın diğer tüm günlerinde gerçekleştirilir.

 4. Slimbox , kendi ihtiyaçları dahilinde farklı günlerde 2 iş günü öncesinden üyelerine haber vermek koşuluyla servis vermeme hakkına sahiptir.

 5. Alıcının teslimat ve fatura adresleri farklı ise bu hususu Slimbox’a bildirmesi gerekmektedir. Fatura e-fatura veya e-arşiv faturası olarak alıcının mail adresine iletilir.

 6. Slimbox tarafından eksik bir öğün gönderilirse, kuryeden alıcı paketi teslim aldığı sırada mutlaka tutanak tutmalıdır. Teslimat anında paketin ezik olması, öğün ambalajlarının açık olması gibi herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında paketleri teslim eden kuryeye bilgi verilmesi ve konu ile ilgili tutanak tutulması gerekmektedir. Sorunun Slimbox’dan kaynaklandığı durumlarda imkan dahilindeyse, alıcının tercihleri doğrultusunda aynı gün içerisinde geçerli öğünler servis alanımız içerisindeki istenilen adrese teslim edilir. Aksi takdirde 60 gün içerisinde istenilen günde sorunlu olan öğün/paketi alıcı kullanabilmektedir.

 7. Alıcının paketi teslim aldıktan sonra öğünleri ile ilgili herhangi bir sorun olduğunu fark ettiği takdirde konuyu en geç ertesi gün saat 10.00’a kadar ilgili Müşteri Hizmetleri hattımızdan bildirmesi gerekmektedir. Alıcının kendi imkanları ile veya kendisine ertesi gün gelen kurye ile sorunlu öğünleri Slimbox mutfağına geri yollaması gerekli işlemlerin başlamasına yetecektir. Gıda Mühendisleri gözetiminde, Slimbox’ta bulundurulan şahit numuneler ile karşılaştırmak ve yapılacak olan diğer değerlendirmelerden sonra, sorunun Slimbox’tan kaynaklandığı durumlarda imkan dahilindeyse, alıcının tercihleri doğrultusunda aynı gün içerisinde geçerli öğünler servis alanımız içerisindeki istenilen adrese teslim edilir. Aksi takdirde 60 gün içerisinde istenilen günde sorunlu olan öğün/paketi alıcı kullanabilmektedir.

 1. Günlük teslimatlar sırasında alıcı tarafından seçilen saat diliminde ve bildirilen adreste paketi getiren kurye 5 dk. süresince alıcıya veya paketin teslim edilmesini bildirilen kişiye ulaşamaz ise paketler/ürünler Slimbox mutfağına geri getirilir. Geri gelen paketler aynı gün saat 21:00’a kadar Slimbox mutfağında hijyenik koşullarda muhafaza edilir. Bu süre içerisinde alıcı paketlerini kendi imkanları ile Slimbox mutfağından teslim alabilmektedir. Teslim alınmayan paketler saat 21:00 itibariyle Slimbox sorumluluğunda değildir.

 1. Trafik, motor kazası gibi elde olmayan sebeplerden ötürü ürünleri teslim etmekte gecikme yaşanabilir. Bu durumda paketler normal teslimat saatinden en fazla 4 saat gecikmeli olarak teslimat bölgeleri dahilinde alıcının istediği adrese yönlendirilir. Eğer bu süre 4 saati geçerse o günkü paketi alıcı 60 gün içerisinde istediği bir zaman kullanabilme hakkına sahiptir. Alıcı teslim edilecek paketin geç kaldığını teslimat saat diliminin bitmesinin ardından 30 dk. içerisinde haber vermediği takdirde Slimbox olabilecek gecikme/aksaklıklardan sorumlu değildir.

TESLİM SONRASI MUHAFAZA YÜKÜMLÜLÜĞÜ VE TÜKETİM

 1. Slimbox ürünleri, sağlık açısından hijyenik ve özel koşullarda hazırlanıp, bakteri oluşumunu minimuma indirmek amacı ile soğutularak paketlenirler. Alıcı da öğünleri buzdolabında muhafaza etmelidir. Soğuk zincir ile size teslim edilen Slimbox yemeklerinin teslimattan sonra soğuk zincirini korumak tamamen alıcının sorumluluğundadır.

 1. Slimbox mutfağından çıkan hiçbir üründe koruyucu katkı maddeleri kullanılmadığından tüm ürünler günlük olarak taze ürünler kullanılarak hazırlanır. Alıcının kendisine servis edilen ürünleri ısıtma talimatlarına uygun olarak ısıtması ve en geç teslim aldığı kutunun üzerinde yazan son kullanım tarihinde tüketmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek herhangi bir problemden Slimbox sorumlu değildir.


SÖZLEŞMENİN FESHİ, ERTELENMESİ, DEVREDİLMESİ VE SÖZLEŞMEYE DEVAM EDİLMESİ

 1. Satın alınan Slimbox diyet yemek servisi ile ilgili diyetisyen ve üretim ekibinin çalışmaları en az 2 iş günü öncesinden başlamaktadır. Üretim için gerekli olan malzemelerin alımı en az 2 iş günü öncesinden yapıldığından sahip olunan paketler iptal edilip ücret iadesi yapılamasa da kalan paketler devredilebilir veya kullanımı daha sonraki bir tarihe ertelenebilir.

 1. Sahip olunan paketler ödeme işlemi tamamlandıktan sonra 60 gün içerisinde kullanılabilir. Her türlü erteleme isteğinin en az 2 iş günü öncesinden saat 16:30’a kadar Slimbox’ın Müşteri Hizmetleri hattına haber verilmesi, teyidinin alınması veya www.Slimbox.com’dan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak online olarak ilgili işlemin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde erteleme/düzenleme gerçekleştirilemez. Aynı şekilde, dondurulan paketlere devam etmek için 3 iş günü öncesinden en geç 16:30’a kadar Slimbox’ın Müşteri Hizmetleri hattından haber verilmesi, teyidinin alınması veya www.slimbox.com web sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak ilgili işlemin yapılması gerekmektedir.

 1. Adres ve teslimat saati değişiklikleri için 1 iş günü öncesinden en geç saat 16:30’a kadar değişikliğin Slimbox’ın Müşteri Hizmetleri hattından bildirilmesi, teyidinin alınması veya www.Slimbox.com web sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak ilgili işlemin online olarak yapılması yeterlidir.

 1. Tarih değişikliklerinde en az 2 iş günü öncesinden en geç 16:30’a kadar, teslimat saat ve adres değişiklikleri için en az 1 iş günü öncesinden en geç saat 16:30’a kadar alıcının ilgili işlemleri yapıyor olması işleminin gerçekleşmesi için zorunludur.

 1. Paketler ile ilgili talepleri Slimbox’a e-posta yolu ile iletilmesi durumunda 30 dk içerisinde Slimbox’tan yazılı geri dönüş alınamaması durumunda teknik aksaklık dolayısıyla e-postanın Slimbox’a ulaşmamış olma ihtimali ile ilgili Müşteri Hizmetleri hattından talebin iletilmesi gerekmektedir. Teknik sebepler ile Slimbox’a ulaşmayan taleplerin yerine getirilmemesinden Slimbox sorumlu değildir. Slimbox sistemi yapılan tüm düzenlemeleri e-posta yolu ile alıcıya iletmektedir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler alıcının sorumluluğunuzdadır. Sistemde yapılan düzenlemelerin e-posta yolu ile alıcıya gelmesinin ardından bu e-postayı kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmek alıcının sorumluluğundadır.

 1. İade durumu söz konusu olursa teslim edilmeyen ürünlerden üretim bandına girmemiş olanların bedelleri hesaplanacak; bu bedelden, önce varsa uygulanan indirim farkı tutarı ve ardından %30 kesinti yapılarak kalan kısmı müşteriye iade edilecektir. Müşteri bu sözleşmeyi imzalayarak bu maddeyi şartsız ve koşulsuz baştan kabul etmektedir.

 1. Slimbox herhangi bir zaman bu koşul ve şartların herhangi birinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerin tümü web sitesinde yayınlanacak veya günlük Slimbox paketi içerisinde alıcıya teslim edilecektir. Eğer bu değişiklikler yapıldıktan sonra, alıcın Slimbox’dan sipariş verir ise yapılan bu değişiklikleri bağlayıcı olarak kabul etmiş sayılır.


SÖZLEŞMENİN GİZLİLİĞİ

 1. Slimbox, bu sözleşme kapsamında alıcı hakkında edinmiş olduğu bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslarla paylaşmayacağını, bu sözleşmedeki yükümlülüklerini yerine getirme kapsamı dışında kullanmayacağını, bu sözleşme kapsamında yapılacak olan ödemelere ilişkin kredi kartı ya da banka hesabı bilgilerinin kaydedilmeyeceğini ve hiçbir şekilde saklanmayacağını taahhüt etmektedir.


MÜCBİR SEBEPLER 

 1. Slimbox, tabii afetler, sivil veya askeri makamların eylemleri, dahili karışıklık, harp, grev, yangın, salgın hastalık vb. gibi mücbir sebeplerin meydana gelmesi halinde işbu sözleşmede yazılı taahhütlerini, edimlerini mücbir sebep ortadan kalkıncaya kadar durdurma hak ve yetkisine sahiptir. Bu durumda müşterinin mücbir sebep süresince kullanamadığı paketlerinin kullanım geçerlilik süreleri mücbir sebebin ortadan kalkması halinde kalan süreye eklenecektir. Müşteriler herhangi bir hak kaybına uğramayacaktır.


İHTİLAFLARIN ÇÖZÜMÜ VE YETKİLİ MAHKEME

 1. Taraflar arasında, bu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde Slimbox’nın telefon, bilgisayar, mail yazışmaları, ticari defter ve kayıtları, müşterinin bilgisi dahilinde olan ses kaydı kesin delil kabul edilecektir. İhtilafların çözümünde Antalya Mahkemeleri ve Antalya İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.


SLIMBOX Diyet Yemek Servisi

ALPER YILMAZ                                                                                                ALICI