SlimBOX - Hikayesi Nasıl Başladı ?

SlimBOX - Hikayesi Nasıl Başladı ?

DİYETİN KOLAY HALİ -

SlimBOX- Adrese Teslim Diyet Yemek Servisi 

Diyetisyenimiz Yasemin Yılmaz Aksoy  soruları cevaplıyor.

 

Soru: SlimBOX Hikayesi Nasıl  Başladı ?

Cevap: Öğrencilik dönemlerimde aklıma düşün diyet yemek servisi hizmeti, mezun olduktan ve iş hayatına başladıktan sonra hep aklımdaydı. Ben ve kardeşimin küçük yaşlarda Çölyak tanısı almamız- glutensiz beslenme durumunda kalmamız hem meslek seçimimde hem de bu iş fikrinin ortaya çıkmasının temelini oluşturmaktadır. Meslek hayatımda 5. yılı doldururken, kardeşimin de mezun olmasıyla girişimcilik ruhumuz ile bu işe başlama kararı aldık. Slimbox diyet yemek servisini kurana kadar yaklaşık 7-9 aylık bir araştırma yaptık. Ekibimizde hem gıda mühendisimiz, hem ziraat mühendisimiz ve diyetisyen olarak benim olmam bizi ekstra titiz yaptı. Hem yurtiçi hem yurtdışındaki firmaları araştırdık, ekipman ve yemekler konusunda çok kafa yorduk ,meslektaşlarımla ve danışanlarımla görüşerek fikir aldım. Ve sonuçta Slimbox diyet yemek servisini hayata geçirdik.

Ekip olarak genç ve dinamik bir ekibiz, Aşçımızla da bu uyumu sağladık, o nedenle çok şanslıyız. İşe başlamadan 1 aylık süreçte tüm reçetelerimizi denedik, yeni tarifler geliştirdik ve hala geliştirmeye devam ediyoruz. Bu konuda geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor, düşündüğümüz her ayrıntı üyelerimiz tarafından farkedilip, beğeniliyor.

Bir diyetisyen olarak, danışanlarımla görüşmelerimde sık yaşadığımız sıkıntılardan biriydi hem sağlıklı hem de beslenme listesine uygun bir yemek bulmak. İlk amacımız bu sıkıntıyı giderebilmekti.  Kilo vermek isteyenler olsun, diyetisyene gitmeye vakit bulamayanlar, alışveriş derdi ya da yemek yapmaya vakit bulamayanlar için çok güzel bir sistem olduğunu düşünüyorum.

Soru:  Zayıflama prgramı dışında farklı programlarınız da var  mı ?

Cevap: Menülerimizi belli bir standarta göre hazırlansa bile, kişiye özel menüler de hazırlanmakta. Şu an için Slim paketlerimiz 1300-1500-1800-2000 kalorilik zayıflama programları dışında, sporculara özel paketlerimiz ya da ofis için 1 ana + 1 ara öğün içeren paketlerimiz de mevcut. Glutensiz menü, 3 ana  + 3 ara öğün menü, vejeteryan menülerimizde üyelerimizden gelen taleplere göre hazırlanmaktadır.

Soru: Sistem nasıl işliyor?

Cevap: Adrese teslim diyet programı 3 ana öğün + 2 ara öğün içermektedir. Öncelikle üyemizi ofiste ağırlıyoruz, Diyetisyen görüşmesi sırasında; vücut yağ- kas- su ölçümü yapılarak; günlük kalori ihtiyacı belirlenerek, paket servisimiz başlamaktadır. Üyelerimiz, SlimBOX paketine devam ettikleri süre boyunca 7-10 gün aralıklarla ölçüme alınarak ücretsiz takipleri yapılmaktadır. Diyet Paketlerimiz ; Konyaaltı bölgesine 15.00-17.30 , Dedeman & Lara bölgesine 18.00-19.30 saatleri arasında teslim edilmektedir.